Σκοτάδι

“Jetët e humbura nuk i kthejmë dot”, përlote Rama teksa përmend familjet e prekur rëndë nga tërmeti

Report TV
Εγγραφή
προβολές 424 922
94% 4 031 218

Moment i vështirë ka qenë për kryeministrin Edi Rama, teksa bëri me dije familjet që ishin prekur rëndë nga tërmeti, dhe kishin humbur disa pjesëtarë të familjes.
Të gjitha familjet e viktimave, tha kryeministri Rama, do të trajtohen në mënyrë të veçantë.
Të gjitha këto familje do të hynë në shtëpi të re në mënyrë urgjente dhe ne jemi gati. Duhet një person kontakti për të komunikuar me ta, për të vendosur se ku ata duhet të rrinë.
Familja Broshka, Gjana, Hajdarmataj, dy familjet Lala, familja Meçja, Misho, Qato, Zeneli, Cakoni, dy familjet Cara, Cuka, Cupi, Greku, Hoxhali, Preci, Steneci, Vata, do të marrin shtëpi.
“Ata do trajtohen në mënyrë të veçantë. Ata duhet të hyjnë në shtëpi të reja urgjent. Duhet caktuar një person specifik në Durrës dhe Tiranë që do bëjë kontaktin me ta për të thënë se ku duhet të rrinë. Familjeve në Thumanë jemi gati t'i ofrojmë menjëherë familjeve të viktimave në Tiranë apo në Thumanë. Do jemi në komunikim me ta për të parë se kush është dëshira e tyre. Jemi gati tani. Komunikimi do sjellë mbrapsht gatishmërinë e tyre se ku duan të qëndrojnë. Ky projekt akt të miratohet. Shtesë në ligjin për tatimin mbi të ardhurat të ndryshuar. Këto familje janë të parat fare që duhet të kenë gjithçka, jetët e humbura nuk i kthejmë dot.”-tha Kryeministri Rama.

Δημοσιεύτηκε στις

 

30 Νοέ 2019

Κοινοποίηση:

Κοινοποίηση:

Κατεβάστε:

Φόρτωση.....

Προσθήκη σε...:

τη λίστα αναπαραγωγής μου
Παρακολούθηση αργότερα
Σχόλια 80
Alekos Hysi
Alekos Hysi Πριν μήνα
Ky termet ipakuptuar ra ne shqiperi vrave foshnje te rinje edhe pleqerin o termet te rente zjari vrave njerezit persegjalli ulerinim ane e mbane kush do ti nxjerinjerzit tane
Alekos Hysi
Alekos Hysi Πριν μήνα
Naka qar zemra dhe shpirti per ata njerez te rinje se iken kot
Alekos Hysi
Alekos Hysi Πριν μήνα
Ngushellime per familjet shqipetare qe pesuan demtime nga termeti
unikkatil unikatil
unikkatil unikatil Πριν 2 μήνες
Lot🐊
TheAngry RobloxPlayer
TheAngry RobloxPlayer Πριν 2 μήνες
Salcice
fredi guci
fredi guci Πριν 5 μήνες
mos i besoni ktit nga lotet e krokodilit se ky nuk do me dit per popullin e vet se ka 8 vjet qe po e vjedh dhe vazhdon ta vjedhi edhe per ket fatekeqesi qe i ka ndodh shqiptarve ky vetem i vjedh ka nxjerr kush e di sa familje ne rrug dhe kush e di sa te tjera do nxjerri
Ardi Vushtrria
Ardi Vushtrria Πριν 5 μήνες
Rrespekt edi je nish ke zemer shqiptari zoti i madh t‘ruft siq thot u madhi dhe i nderumi elvis naci i madhi zot t‘begatoft🇦🇱🇦🇱🇦🇱❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱
Fotis Andreas
Fotis Andreas Πριν 5 μήνες
Ngushellime te gjitheve keqardhje zoti te ndimoj te te mbijetuarit nga tragjetia bravo Z. Kryeminister.
bess 1578
bess 1578 Πριν 6 μήνες
Qen birë qeni!!! Pse ste mur ty zoti .?
Tony Tony
Tony Tony Πριν 7 μήνες
Mashtrusi
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Ai , pot ket jep , po ska , ca tjapi 👍
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Duhet te binte ( termeti ) qe ta mernim vesh se kush esht Rama !!! 👍 Nuk them per familjet qe humben jeten ,,, ♥
Dorothea Karapourtsidou Papazoglou
what went wrong????
Αγγελος Αγγελου
Αγγελος Αγγελου Πριν 7 μήνες
Bad actor!
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
🇦🇱 O Shqiponj Krenare Te pash qe po qaje ,,, Ti je Kombetare Ne , te vegjel fare ! 🕊 Per ty e mori vesh Bota Se , kush esht (Shqiponja) Dhe , per ne te t'jeret Qe t'kemi , se je e jona ! 🇦🇱 🕊 U ( plagose ) pak Por , do e lidhesh plagen ! Do sherohesh shpejt Se , vendi jot esht te malet ! 🕊Ne Te duam shum U merzitem te gjith ! 😭 Do ngrihesh prap Se ti je , per flutirim ! 🕊 Jemi krenar per ty Ti , e di vet ! T' gjitha i ke pa T' bashkuar per nji jet ! 🇦🇱 🕊 Po e mbyll o Simbol Tani , do behesh mir ! Jeta kshu esht Te len nji kujtim ! 🕊 Je te cdo njeri Dhe te cdo gjak ! Sot e tutje Shqipria 🇦🇱 te jet me fat !!!
Romeo Demogllava
Romeo Demogllava Πριν 7 μήνες
Te lumt Edi Rama jemi te gjith ne Kraun tend. Bravvoooo
Iu Iu
Iu Iu Πριν 7 μήνες
O plere po ti ke firmosur direkt per shume ndertime se ke marre pjesen . Popull hap syte
Iu Iu
Iu Iu Πριν 6 μήνες
@Vera Kurti ehe Qenke nga brenda fare duket nga stili qe shkruan Te eshte shplare koka e je zhytur ne batak nga sdel dot me SHQIPERIA me ty ka nje patriot me pak Problemi eshte se bota qyteteruar te parin denon ate qe firmos Do yourself a favour Educate your mind S.W
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Populli i ka hap syt , mir ksaj rradhe !!!!! Rama ✌
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Ka firmos qe te ngrihen jo se i ka ndertu Rama., Sdu pergjigje !!!
Ena Meta
Ena Meta Πριν 7 μήνες
Oo qifsha ropt kosova bjen nima per vllezrit ton ti mut ju lyp zarinen jav lyp ka 5 euro te qifsha ropt e kon iki mar mut
liza corti
liza corti Πριν 7 μήνες
🙏😥
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ
ΑΧΙΛΛΈΑΣ Λ Πριν 7 μήνες
Συλλυπητήρια σε όλες τις οικογένειες των θυμάτων. Σας συμπονούμε να το ξέρετε και σας στηρίζουμε. Είμαστε δίπλα σας.
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
🇬🇷♥🇦🇱
Malvin33 Kola
Malvin33 Kola Πριν 7 μήνες
Mos na kujto me per pak min u shkaterrua gjithcka 😥😥
ledi noka
ledi noka Πριν 7 μήνες
lot krokodili ti qifsha ropt
speranza gilaj
speranza gilaj Πριν 7 μήνες
Ngushellime familieve
Etnik BOLETINI
Etnik BOLETINI Πριν 7 μήνες
Nuk ka nevoj te qaj kryeministri, mjafton qe ligji te jet i njejt per te gjith, te egzistoj drejtesia, te luftohet krimi dhe korrupcioni, te rritet mireqenia e popullit.per ato gjera duhet ti qaj shpirti kryeministrit.
shy_wolfUwU 054
shy_wolfUwU 054 Πριν 7 μήνες
Respekte rama dhe ngushllime per te gjithe familiet qe humben me te dashurit e tyre
Djali Mire
Djali Mire Πριν 7 μήνες
Normale qe do perlotet se njeri eshte dhe ky pavarsisht cdo gjeje...
Liv. F
Liv. F Πριν 7 μήνες
Une me politiken nuk jam mare ndonje here edhe tel politikanet nuk kam pas besim as shprese. Po ky njeri eshte treguar NJERI ne kto momente te veshtira per Shqiperine, ngeli rrugeve me njerzit ka 5 net qe spo flen, plus humbjen qe pati ne familjen e tij. Dhimbja edhe stresi qe ka ky njeri ne koken e tij ne kto momente duket ne sy, ka nje popull rremuje te komandoj, edhe me termetin u be akoma me shum rremuje. Nje bravo e meriton !
Ymer Asllani
Ymer Asllani Πριν 7 μήνες
Allahu me xhehnet inshalla
Blerim Syla
Blerim Syla Πριν 7 μήνες
Shih ti nipi i millosheviqit po i dhimbka dikush po ky kriminel krejt shqiptart mei pa te vdekur kti krimineli zemra mal i bahet
Veselina Ivanova
Veselina Ivanova Πριν 7 μήνες
TE THEMBE SHPIRTI MOJ KURV PER ATA SI UVRAN NE MINJER SKA GJE SA MINJERA JAN TE JUAJA MOR MOTR QIR
Pulceilcane
Pulceilcane Πριν 7 μήνες
this is in italy's trending and it's way more interesting than the shit there is in the trending tab
Dd Malka
Dd Malka Πριν 7 μήνες
Zoti ti japi fuqi njerzve qe po kalojn ket tragjrdi amin🙏🙏🙏🙏
Mat Neumann
Mat Neumann Πριν 7 μήνες
Condoglianze a tutti gli amici albanesi
Toni Shehu
Toni Shehu Πριν 7 μήνες
Nuk shkoj termeti ke vjerra ime ke gruja ime a ka zot apo jo
Unikkatil AL
Unikkatil AL Πριν 7 μήνες
U bo si me qen 70 vjet Edi Rama tu u shkatru para kohe po shkon
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Per nji jav u (plak) ,,,
molon Lave ksexaseto
molon Lave ksexaseto Πριν 7 μήνες
je ma i miri Edi
altin altin
altin altin Πριν 7 μήνες
ik ere rrot k..i po prit sa te mbarojne termetet po do qash me verte pastaj..........ti dhe gjithe pd ps lsi ca jeni ju te gjithe llumnat e ketij shteti.........lot krokodili..........bythq.ma politikane
altin altin
altin altin Πριν 7 μήνες
po me 1 pale rroba me shallvare qe te kujtojne njerezit qe ske kohe as te vishesh !!!!! strategji me detaje....detajet e bejne diferencen !!!!!o 1-sh shyqyr qe je ti se do kishim me shume viktima faleminderit qe ekziston te na rrosh sa malet te puthim muahh!!!
marlin shkalla
marlin shkalla Πριν 7 μήνες
zoti e bekoft shqiperin
Ferdinant Bogknto
Ferdinant Bogknto Πριν 7 μήνες
Egjith jeta e tije eshte nje ipokrizi me se evertet. Per te kemi kaqe shume fakte ku nuk na bejne te dyshojme per kete qe me larte shkruam
Viviane Kodra
Viviane Kodra Πριν 7 μήνες
N'a jepni ndonje adrese per ndonje pako me ushqime spageti per rezistence nje émigrante nga franca blerina kodra adressa 2 b l'abbé de l'épée 78000 versailles france
Viviane Kodra
Viviane Kodra Πριν 7 μήνες
Ngushellime Femijeve vllezerve motrave kushurinjve shoqeve shokeve gjysherve gjysheve zoti ju mbrofte te gjitheve amen viviane blerina kodra nga France
Viviane Kodra
Viviane Kodra Πριν 7 μήνες
Ngushellime te gjithe shqiptarve Dhe jeté te gjate familiève
e gega
e gega Πριν 7 μήνες
Gjynafe ngushllime te gjithve per keto familje Vetem Ju Zoti Krye Minister je i pari qe ke dhane te gjitha mundesit per Infrastructure Shqipetare vetem ju nuke dot kete shanse qe ke token dhe me ba shtepin si te doime ne shqipetaret edhe ti per korrektesin qe ke ba te perzemerta te gjithve familjeve qe kane viktimat e hallet dhimbjet qe nuk harrohen kurre po nje urime nga ana ime famljarisht ju theme te cofte Zoti shendet me gjithmone me familiart e tu keni ba maksimumin te lumte
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Bravo 👏
policani albania
policani albania Πριν 7 μήνες
O Edi je i madh i shpetove shqipetaret nga kaosi ishe ne cdo front mos te ishe ti do ishte bere si 97 100 per 100
abi ern
abi ern Πριν 7 μήνες
Jam nje qytetare nga tirana nuk kam asnje dem nga termeti por shpreh ngushellimet e siqerta per te gjithe te prekurit nga termeti dhe te falenderoj perzemersisht zotin edi rama zoti te bekofte me gjithe familjen tende se u ke qendruar afer te gjithe shqiptareve dhe njehere zoti te bekofte
eduard ?
eduard ? Πριν 7 μήνες
Ky edi rama nganjehere esht i miri nganjehere eshte dreq
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Ca pije pi , na jep dhe neve 👍 Shaka bej 👍👏
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi Πριν 7 μήνες
Po bere mire per popullin ke te drejte te rrish edhe 8 vjet dhe ta besh shqiperine shembull jam krenar qe jam shqiptar urime Edi ngushullime familjarve te prekur
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
👏
Herkenc Arapi
Herkenc Arapi Πριν 7 μήνες
Edi je i madh po bere te pamunduren per popullin respekte
Gjustina Avgustini
Gjustina Avgustini Πριν 7 μήνες
Respekt per zoteri Ramen qe po e ndan dhimten me popullin shqiptar. Ata luten per ne po me zotin aspak s mund te shtyhemi se rruget e zotit jan te quditshme.
Dragon
Dragon Πριν 7 μήνες
Clickbait
nderim bytyqi
nderim bytyqi Πριν 7 μήνες
Nguslime per vllezerit tann nuk dotij harojm kure perjet 😢
Festim Kertusha
Festim Kertusha Πριν 7 μήνες
Bravo. Shum. Drejte❤️❤️❤️
Γιωργος Πεππας
Γιωργος Πεππας Πριν 7 μήνες
Τα ήθελες και τα έπαθες που καλύπτεις εγκληματίες ναρκεμπορους και πεθαίνει νέος κόσμος όλα είναι κάρμα αυτό να το θυμάσαι
Γιωργος Πεππας
Γιωργος Πεππας Πριν 7 μήνες
@Laertis Rak εγώ έτσι το βλέπω τι να σου πω τώρα οι άλλοι Έλληνες μπορεί να έχουν άλλη γνώμη εγώ προσωπικά αυτό πιστεύω
Laertis Rak
Laertis Rak Πριν 7 μήνες
@Γιωργος Πεππας τι λες ρε φίλε σοβαρά ?? Δηλαδή θεωρείς ότι η ανθρώπινη ζωή έχει σύνορα ?? Τι να σου πω είσαι βαθειά νυχτομενος. Καλή συνέχεια
Γιωργος Πεππας
Γιωργος Πεππας Πριν 7 μήνες
@Laertis Rak εν μέρη σύμφωνο μαζί σου αλλά αν γινόταν αυτό στην Ελλάδα δεν θα υπήρχε τέτοια υποστήριξη να ξέρεις
Laertis Rak
Laertis Rak Πριν 7 μήνες
Γιώργος Παππάς διαφωνώ κάθετα με την τοποθέτηση σου. Εδώ μιλάμε για χαμένες ζωές και εσύ λες τι ήθελες και τα έπαθες. Καλύτερα διέγραψε το σχόλιο σου γιατί δεν αρμόζει καθόλου με την δυστυχία τον ανθρώπων.
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Αστο,,, καθένας στη ( Μίρα του )
Queenie Minnie
Queenie Minnie Πριν 7 μήνες
😢😢be careful people😢😢
ALBAN STRAKOSHA
ALBAN STRAKOSHA Πριν 7 μήνες
Pse ato politikan që kan me qindra pallate nuk i hapin dyert me strehu njerëzit, ça mrrin mLexon viktimat, duke derdh lot krokodili kot? A pse kshu e mba shtetin, jeo dorëhejen, dhe ty Metës Salës Monikës ju dënoftë Zoti me gjën më tkeqe. Copa copa e keni bër ktë vend. Tju vij turp, o tpashpirt, skeni shpirt o plera
Blerim Bislimi
Blerim Bislimi Πριν 7 μήνες
Kur nuk kam par se nje njeriu i shtetit Politikan te dalin lotet per popull te vet. Per gjarje tragjedik qi i ndodhi vllezerve te Shqiperis kjo esht dhimbje shume e rend per te gjith familjet e prekura te ngjarjes ngushlime te gjithve zoti ju dhavt gajret
Μαιλιντα Μολλαι
Μαιλιντα Μολλαι Πριν 7 μήνες
Bravo kryeministrit edi rama eshte prekur jashte mase ishalla do ta ndihmoje te gjithe pa spekullime dhe pa nderyrje per te sabotuar per ndihmen e ketyre fatkeqesie qe e zuri shqiperine .Falenderime dhe ngushellime te gjithe familjarrve te viktimave zoti i pushofte ne paqe edhe juve ju dhashte force te qendroni ne kembe
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Bravo , duhet dhe mdihma se vet, ska ca te bej !👍
Gentian Rakipi
Gentian Rakipi Πριν 7 μήνες
Ik o barbon rruaje mjekren e mos dil me neper tv se qenke ters
Anna Stone
Anna Stone Πριν 7 μήνες
😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥dhimbje PA kufi 😥😥😥😥😥😥😥😥😥🏡do behen dhimbja aty😥😥😥🇺🇸
tiranasot100
tiranasot100 Πριν 7 μήνες
Zoti te bekofte 🙏
markiljano official
markiljano official Πριν 7 μήνες
Nuk e dija qe krokodili qanka me vertet 🐊
Gerti Pepa
Gerti Pepa Πριν 7 μήνες
Ngushellime e shpirti ju prehte ne paqe.Shpresojme qe te mbijetuarit te ken nje sistemim sa me te shpejte e te fillojne te jetojne jeten e tyre ne kushte dinjitoze sepse pervec njerzve te aferm gjenden ne rruge pa çati. O zoti Rama po Moniken se kam par keto dit...mos do i jet shemb ndonje vile qe ka verdall?interesohu nje here se gjynah ndoshta ka nevoj dhe ajo per nje ndertes...
Pjetro Gjeloshaj
Pjetro Gjeloshaj Πριν 7 μήνες
NGUSHLLIME FAMILJES ME ZEBER TE PIKLLUAR 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸
Gezime Badallaj
Gezime Badallaj Πριν 7 μήνες
Ngushellime familjeve😢😢 😢😢😢
Παναγιώτης Γκογκας
Cif sa montre
muzika kosovo
muzika kosovo Πριν 7 μήνες
Rama à esht shqiptar à pakistanez me at mjekerr 🤢🤮
Kushtrim Brahimi
Kushtrim Brahimi Πριν 7 μήνες
Ishlla me ato lek qe i kan jap per kto familje i bani me shpia po prap e kam friken se jo se jeni ta pa ftyr ju politikajt jeni te uritur per lek
light stars
light stars Πριν 7 μήνες
🙏🙏🇦🇱🇦🇱
Jeta Drita
Jeta Drita Πριν 7 μήνες
Pse lodhesh Zoti Rama.Nuk ka ngelur per ju ky informacion.Jeni ju qe i fundoset
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
@Doci Blendi 👍
Doci Blendi
Doci Blendi Πριν 7 μήνες
Ik oj kare fli gjum se ske lidhje ktu.
ITsMe
ITsMe Πριν 7 μήνες
Kjo tragjedi na ka prekur sa me ska... Ngushllime Familjeve te atyre qe humben jeten...😢
321 U
321 U Πριν 7 μήνες
In Sha Allah ne xhenet shkojn gjith kta persons se Jan mbet ne mesin e atyne rrenojav, po deshta nje dy fjal Mi fol per Edi Ramen, se shum me ka. Prek rasti I ATI baba it se I vdiq vajza mbas termeti per shkak t plagve te Marra nga termeti, dhe nuk ja kan dhen mundsin me qu jasht shteti, e prindi tu ju pergjeru Edi Rames, ky vetem thot popo osht edhe si vajza ime do ja bejm nje zgjidhje, o Zotri po ata lot te krokodilit sun e mashtron ti nje popull jo, po njerzt se Kan vdek Jan shku, po. Pse spo merrni me njerz se Jan gjall e Kan nevoj si puna e atyre se Jan ne Spital e atyne se Jan PA streh Mi lan kit kohe neper qadra, spo ju vjen marre se 107 vjet shtet I bonum sen ne drit s qitum, spo ju vjen marre prej shkive e prej Evrope me ni se termeti u ba ju tu mirr me pallavra e tu shetit botht neper qytet kishe pi vizitojm banort e prekur nga termeti e veq tuj shit pallavra, sdojm MA pallavra dojm vepra. ZOTI JU DREJTOFT NE UDHE TE DREJT SE ZOTI OAHT TU NA MBAJT GJALL PER SHKAK T FMIVE E NJERZVE T MIR SE KA HALA SE SA PER JUVE POLITIKAJVE MOTI BOTA KISH PERFUNDU.
Rizo O
Rizo O Πριν 7 μήνες
Lot krokodilli..ik ore maskara🤮
Nick Nickk
Nick Nickk Πριν 7 μήνες
O rama o shpresa e vetme e shqiperis ❤️❤️❤️ ngushellime familjarve
liola Koulolle
liola Koulolle Πριν 7 μήνες
Nick Nickk po fiks shpirt😍😍😍
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
@Nick Nickk 👏
Nick Nickk
Nick Nickk Πριν 7 μήνες
Alberto Koulolle e meriton ta mbeshtetesh se eshte njeri shum i mire dhe ka hequr dore nga posti i kryeministrit dhe eshte bere si cdo qytetar i thjesht i ati vendi ku po u rri ne kemb cdo te prekuri
liola Koulolle
liola Koulolle Πριν 7 μήνες
Nick Nickk po shyqyr qe e mbeshteti njeri per here te pare edi ramen bravo👏👏👏😘😘
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
👏
Claudio Lopez Abenza
Claudio Lopez Abenza Πριν 7 μήνες
Ngushllime Familjarve.
Blerim Bislimi
Blerim Bislimi Πριν 7 μήνες
Respekt per lotet e juve zoti kryeminister zoti dhaft gajret per familjet qe humben antaret ne ket rast te tokes
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Mery Mery
Mery Mery Πριν 7 μήνες
Ngushllime familjareve 🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭
Alket Jaho
Alket Jaho Πριν 7 μήνες
ue aktor bravo sa bukur luan?!
Alket Jaho
Alket Jaho Πριν 7 μήνες
Kush tha i vrau ky aje ne terezi ti futen punes lere vajtinin apo aktrimin
Vera Kurti
Vera Kurti Πριν 7 μήνες
Pse , ai i vrau ,,, si mereni me kto gjera !?
Lasime Ali
Lasime Ali Πριν 7 μήνες
💔😭😭😭🇦🇱🧿🤲🙏
Dori Bregu
Dori Bregu Πριν 7 μήνες
Brvo Z.Rryeminister per mbeshtetjen qe po u jep familjareve .ngushellime familjareve
Επόμενο
"Azerice değil Azerbaycan Türkçesi"
04:17
προβολές 1 000 000
Davie504 FAKES Playing the Violin!?
12:46
προβολές 1 027 510
Bay Yanlış 3. Bölüm
2:8:10
προβολές 1 896 922
Mozzik - Madonna (prod. by Rzon)
3:06
προβολές 12 472 929