Σκοτάδι

Viktimat e tërmetit janë djem, vajza, nëna, baballarë dhe fëmijë Sonila Meco përlotet në studio

Ora News Lajme
Εγγραφή
προβολές 401 566
97% 3 900 116

#rtvora #oranews #termti26nentor
RTV Ora dhe Ora News prej ditës së djeshme po përcjell në një transmetim maratonë këtë ngjrje të rëndë që tronditi Shqipërinë.
Zyrtarisht deri tani raportohen 26 viktima nga tërmeti i rëndë që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të 26 nëntorit 2019.
Mbrëmjen e djeshme ndërsa në studion e RTV Ora po lexonte emrat e viktimave, Sonila Meço u përlot.
Nuk janë vetëm emra, janë nëna, baballarë, fëmijë, djem dhe vajza jeta e të cilëve u ndërpre në mes.
Lutemi dhe jemi pranë të gjithë familjeve të prekura nga tërmeti.
Ndiqni raportimet live për tërmetin këtu: elvids.com/video/%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-9lL5gtvhA3c.html
Follow RTV Ora
Subscribe To "Ora News" on ELvids Channel for NEWS HERE: bit.ly/2DDddtL
Subscribe To "Ora News" on ELvids Channel for TV Shows HERE bit.ly/2sPcqj3
For more content from click HERE www.oranews.tv
Like Ora News on Facebook HERE bit.ly/2RkUN4s
Follow Ora News on Instagram Here bit.ly/2HBuiID
Follow Ora News on Twitter bit.ly/2RhOaQp

Διασκέδαση

Δημοσιεύτηκε στις

 

26 Νοέ 2019

Κοινοποίηση:

Κοινοποίηση:

Κατεβάστε:

Φόρτωση.....

Προσθήκη σε...:

τη λίστα αναπαραγωγής μου
Παρακολούθηση αργότερα
Σχόλια 80
game games
game games Πριν 4 μήνες
😭😭😭😢
Dati Bytyqi
Dati Bytyqi Πριν 5 μήνες
Jam qe 8 vite ne gurbet faleminderit oh Allah qi u ndaluan termetet në ate vend sepse me zemer dhe me lot qaja ! Pray for Albania
elson babloki
elson babloki Πριν 5 μήνες
behuni te fortet sepse shqiptaret e kosoves i keni gjithmon ne krah🇽🇰🇦🇱❤️❤️
Roman and Sasha
Roman and Sasha Πριν 6 μήνες
Kur pashe keto emra qe ishin te te gjitha moshave gra burra femije u perlota vertete shume . Zoti i dhente durim familjareve te ketyre viktimave . Zotu i ndihmofte te gjithe !!! 💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔😭😭😭😭😭😭
Roman and Sasha
Roman and Sasha Πριν 6 μήνες
Shpresoj qe termeti te mbaroje sa me shpejt e mos pafshim e jo me te perjetofshim keto gjera te tilla
Sonila Marku
Sonila Marku Πριν 6 μήνες
Ishalla poshoshin paq te zoti sa keq ju ka dal shpirti persmrapsht oooozot temrrrr
Kaleme Bugaci
Kaleme Bugaci Πριν 7 μήνες
www.gofundme.com/f/termeti-ne-shqiperi-tonehelp-albania-recover?+share-sheet
Nature Boy
Nature Boy Πριν 7 μήνες
Sikur te mos mjaftonte varferia dhe poshterimi ne ket jet ne shqipri po u desh dhe ky termet. Eh dreq o pun
divergent_boy
divergent_boy Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭💔
Igbala Haljiti
Igbala Haljiti Πριν 7 μήνες
🇷🇸🙏🙏🙏🙏🙏🙏
O Mret
O Mret Πριν 7 μήνες
Tragjedi e paharrueshme per popullin ton u prefshin ne paqe Zoti ndihmoft shqiperine🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏🇦🇱🙏
Albana Sylshabanaj
Albana Sylshabanaj Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭o allah jepu forc njerezve ta perballojn🙏🙏
Bio Bio
Bio Bio Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭
Elmedina Sejrani
Elmedina Sejrani Πριν 7 μήνες
🇦🇱🤲🏼🤲🏼🇦🇱😢😢😢
Valentina L
Valentina L Πριν 7 μήνες
Oof bre zot sa dhimbje 😭😭😭😢😢😢😢😔
DJ Onufri
DJ Onufri Πριν 7 μήνες
zemren ma kputi
SS 88
SS 88 Πριν 7 μήνες
😭😭💔
Ervini Swim
Ervini Swim Πριν 7 μήνες
O Zot, nuk kam Fjalë
Lutfi Voka
Lutfi Voka Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Esmeralda Sykja
Esmeralda Sykja Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭
Esmeralda Sykja
Esmeralda Sykja Πριν 7 μήνες
Sa dhimbje, Allahu i ndihmoft amin
DARDANIA AL
DARDANIA AL Πριν 7 μήνες
Moj Shqipni moj nena jon... Kosoven gjith mrapa ki me pas mos ki merak😢
shqipetare shqipe
shqipetare shqipe Πριν 7 μήνες
🙏🙏🙏🇦🇱
Xeni Musliu
Xeni Musliu Πριν 7 μήνες
Nje keshille nga Kurani per ata te cilet dojne te mbledhin mend nga termetet elvids.com/video/%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-kIl-J7Qu9AY.html
Martin Alushaj
Martin Alushaj Πριν 7 μήνες
🙄🙄🙄😢😢😢😢😢😭😭😢😡☹☹☹☹☹☹☹😈😳😳😳😳😦😦😦😨😨😩😡😠
Lindita Loshi
Lindita Loshi Πριν 7 μήνες
O Zot pse o Zot??
Monda Stojku
Monda Stojku Πριν 7 μήνες
Amelja Lala eshe shoqija ime e klases ishte shoqeja me e mire. Iu prehte shpirti ne paqe!!!😭😭😭😭
Miradije Hoti
Miradije Hoti Πριν 7 μήνες
Te Gjithve na ka prekur kjo Tragjedi Ngushtllime Familjeve për Te Afermit e Tyre 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭 Te Lenduarve Sherim sa me te Shpejt me kaq u ndaloft dhimbja Amin oAllah🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲
Jodi Samanta
Jodi Samanta Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭
Gasegle Gaseglela
Gasegle Gaseglela Πριν 7 μήνες
O Zot forcoji familjaret 🙏🙏🙏😢😢😢😢😢
Artan Tani
Artan Tani Πριν 7 μήνες
Ju qifsha rracen. O borrdello tv o kurveri kurva gazetare. Doni vemendje te vetja si kurva ordinere qe jeni slini asnje rast per te qen nen spotin e vemendjes me skena te turpshme o pafytyrsi o vemje te vdekura nga brenda o delirante
NIGGERS TV
NIGGERS TV Πριν 7 μήνες
O zot shpirti ne paqe u prehte ishalla🤲🤲🤲🤲🤲
Lilikaa30 Lala
Lilikaa30 Lala Πριν 7 μήνες
😢😢😢
Alise Sezan
Alise Sezan Πριν 7 μήνες
Da im Allah podari lijepi Dzennet a porodicama sabur 🤲🤲😢😢
Joo
Joo Πριν 7 μήνες
🙏😭😭😭❤🇦🇱😪😪
Aleksandar Vasilev
Aleksandar Vasilev Πριν 7 μήνες
I dërguar atë këtu pothuajse çdo duam dhe ju gjithashtu kanë atë, lexuar dhe të reflektojnë mbi shkrim! Kushdo që bën gjëra të gabuara! Ka një Perëndi dhe ju jep një ditë të re për të realizuar dhe të pendohen, nëse ju bëni Ai do të të japë falje .. Ecni në rrugën e tij deri në fund të jetës së tokësore, edhe pse vullnetit të lirë, dhe ju nuk do të zhgenjeheni! Pendohuni njerëzve dhe zgjidhni rrugën e drejtë! Zgjohuni, djalli vetëm dëshiron shpirtrat tuaj, dhe pastaj është shumë e frikshme për ju! Këtu në tokë nuk është asgjë në krahasim me mundim djallëzor dhe dhimbje .... Gjithsesi, gëzimi në qiell me Perëndinë që na krijoi! Perëndia na do dhe dëshiron që ne të jemi të përulur, mirënjohës ndaj të vegjëlve dhe të shpëtohemi! Mendoni dhe mos e neglizhoni këtë tani! Lexoni me kujdes, kjo mund të ndihmojë .. Në qoftë se ju mbani urdhërimet e Perëndisë, nëse nuk dihet prejardhja, mund të shohin ato në Google, në qoftë se ju nuk e dini se si saktësisht shkruar në Bibël .. Është gjithashtu e mjaftueshme për të besuar në Jezu Krishtin dhe se Perëndia dërgoi atë për të vdekur për mëkatet tona dhe e kishte ringjallur prej së vdekuri tri ditë më vonë. Dhe do të shpëtoheni! A nuk duhet të mashtrohen më mirë dhe të menduarit, Perëndia ju do dhe dëshiron për të shpëtuar .. Me vite, ndërsa në këtë tokë ju jep këtë mundësi dhe me secilin që kalon, një ditë e re! Jini të arsyeshëm dhe të gjithë të mirë! Dërgo tek miqtë tuaj dhe mendoni për atë që keni shkruar, është e jotja. Al. Vasilev 💝
dori Shabani
dori Shabani Πριν 7 μήνες
No koment 😥😥😥😭😭😥
Manjola Bani
Manjola Bani Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
A Isufi
A Isufi Πριν 7 μήνες
Leri lojrat moj Sonila se si soj jot qe ndertojne karjeren mbi fatkeqesine e tjetrit ka edhe ma .Mjaft ma me teater .Mjere ato qe shkuan dhe familjet e tyre qe lane pas me dhimbje te tmerrshme .
Artur-Egla Beke
Artur-Egla Beke Πριν 7 μήνες
U prefshin ne paqe 😥😥
Leoni Prenrecaj
Leoni Prenrecaj Πριν 7 μήνες
Lon..prnrecaj..
juli Mersi
juli Mersi Πριν 7 μήνες
O Allahu i lartësuar ndihmoi ato njerëz ndihmoi ato për hir të fëmijëve mos e prish këtë tokë o i madhi Zot lutjet tona uroj të degjohen o i madhi Zot fali gabimet që behen për hir të fëmijëve Zoti na ndihmoftë Durrësin dhe gjithë shqiptarët dhe gjithë njerëzimit mbar lutje pa fund.....
ALBANIA ALB
ALBANIA ALB Πριν 7 μήνες
SKA FJAL PER KET DHIMBJE KAQ TE MADHE 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Klaudio Klauu
Klaudio Klauu Πριν 7 μήνες
Nuk di cfare te them me zot i ndihmoft edhe i kujtofshim perher ne zemrat tona shqipe 😢😢😢😢
Rijaldaswe
Rijaldaswe Πριν 7 μήνες
❤😔
Itsen Prethi
Itsen Prethi Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭
Claudio Lopez Abenza
Claudio Lopez Abenza Πριν 7 μήνες
NGUSHLLIME Vllezer dhe motra
alban fishta
alban fishta Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔
Giulia Rrushi
Giulia Rrushi Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭
Drita Gojani
Drita Gojani Πριν 7 μήνες
Pushoshin ne pagj oh zot
Keli Pirra
Keli Pirra Πριν 7 μήνες
ZOTI NA E DHA JETEN POR AI PO NA E MER POR MENYRA SE SI PO IKIN NGA JETA NGA KJO TRAGJEDI EDHTE NJE KATASTROFE E TEMERRSHME I LUTEMI ZOTIT ME GJITHE SHPIRT QE NUMRI I VIKTIMAVE MOS TE ARRIJ ME SHUME ZOTI I DHENT PAQE DHE FORCE TE GJITHE SHQIPTARVE MESHIRE O ZOT MESHIRE😭😭😭🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
Free Fire Albino
Free Fire Albino Πριν 7 μήνες
😥😥😥😥😥😔😔😔😰😰😔😔😔 kane vdekur. Shume. Nga. Familja lala
Altin Kasolli
Altin Kasolli Πριν 7 μήνες
edhe ne po qajm me ju motra ime nga Shqpria ngjushllime duhet te bahem te fort
Taulant Avrami
Taulant Avrami Πριν 7 μήνες
🙏🙏🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭🙏🙏🙏😭😭😭😭😭😭😭😭😭🙏🙏🙏
Big AlbaniaKosova AlbanienKosova
Big AlbaniaKosova AlbanienKosova Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭 Per vec 😭 😭 nuk ka me. E ju lutem vellezer mos u Shani se jemi vellezer 🇦🇱 🇦🇱 🇦🇱🇦🇱❤️❤️❤️❤️❤️😭😭
Big Albania
Big Albania Πριν 7 μήνες
Ishallah ne xhehnet
Silvana Bareti
Silvana Bareti Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
YouTube Security
YouTube Security Πριν 7 μήνες
We prey for you albania 🇦🇱🇸🇪
Ilenio YT
Ilenio YT Πριν 7 μήνες
lexoe deri nfund.Një vajzë ishte duke lexuar në një të Premte KURANIN-dhe ëndërronte,që Profeti Muhammed i doli përpara dhe I tha: në një javë do të vdesin 7000 njerëz dhe asnjëri prej tyre nuk ka qenë musliman I vërtetë,askush nuk e dëgjoi ALLAHUN cka thoshte, ai tha do të vijnë vetëm kohërat e këqija. P.sh. Gratë e kësaj kohe nuk kujdesen për burrat e tyr. Femrat shkojnë cdokund dhe nuk mbulohen, Ato nuk I respektojnë prindërit dhe të tjerët. Të pasurit nuk kujdesen për të varfërit, nuk japin para ose zakat. Nuk fallen as nuk agjërojnë. Dita e Gjykimit po afrohet. Kur vetëm një yll të jetë në qiell,mbyllet dera e së kaluarës. Shkrimi në KURAN do të zhduket,dielli do të zbret në tokë.Profeti tha:ai person që e lexon këtë mesazh duhet t’ia lexojë të tjerëve,ai duhet për ata ose ato t’I përgatis për ditën e vendimit,t’ia lëshojë vendin në parajse. Dhe ata që nuk e besojnë këtë lajm kanë me u dëbu nga parajsa. Një I varfër e mori këtë mesazh, e kopjoi dhe ua dërgoi njerëzve të tjerë, dhe dëshira e tij u plotësua. Shejh Ahmedi tha: mos me qenë kjo e vërtetë nuk do të vdes si mysliman.. Profeti thotë: agjëroni,faluni pesë here në ditë, jepni para ose sadak, keni respect ndaj të tjerëve, mos gënjeni,mos vjedhni dhe ndihmoni të varfërit. Krejt ata që e kopjojnë këtë mesazh 35 herë e shpërndajnë tek të tjerët,do të shpërblehen pas tri ditëve. Një person ka besuar këtë lajm dhe u shpërblye shumë. Një person që nuk ka besuar këtë lajm djali I tij ka vdekur. Një person tjetër thotë: që sot ose nesër do ta shpërndaj këtë lajm tek të tjerët ai ka vdekur dhe ka mbetur pa e dërguar.Ju lutemi besoni se ky lajm është I vërtetë. Mos e lini këtë lajm mbas dore, kopjoni dhe dërgoni tek vëllezërit dhe motrat!!�Përgjigju
Κασσάνδρα Βλαστάρας
💔😢
Rudi Demaj
Rudi Demaj Πριν 7 μήνες
Shume e dhimshme per Kombin tone
niku Lika
niku Lika Πριν 7 μήνες
Nuk ke pse kerkoni ndjese fare Sonila se eshte vertete nje tragjedi tej mase e dhimbshme. Kur shikon se sa femij ka ne ate tragjedi shpirti te keputet. I lehte qofte dheu mbi ato engjuj te vegjel.
Lorena Xhaferaj
Lorena Xhaferaj Πριν 7 μήνες
Me kaq mbaroi
Eda Cini
Eda Cini Πριν 7 μήνες
elvids.com/video/%CE%B2%CE%AF%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BF-Vb5a0Oj4Z70.html
Suzana Farizi
Suzana Farizi Πριν 7 μήνες
Eshte caktimi zotit aq e Kan Pas te jetojne zoti I Ka dasht dhe I Ka mare..ngushllime familjeve zoti ua dhasht durimin..😭😭
Radycal - Gaming
Radycal - Gaming Πριν 7 μήνες
Une kam qene vet ne durres ne ate dite te veshtire. Zoti te na shpetoft kur te jet nevoja per dite te keqia por ddhe per dit te lumtura . Ne njeher do vim te ty o zot por mos na zhduk nga jeta qe femije. Frika na ka zen ne palce dhe kem ngelur ne duart e tua. Ti je ai qe na shpeton ne dite te keqia. Nuk duam te bjeri me nje termet e till. Kemi harruar cesht lumturia ne keto kohe. Zot na shpetoft E shkruajtu nga: Nje djal 13 vjecar.🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱❤️❤️
Lulzim Lamce
Lulzim Lamce Πριν 7 μήνες
O Zooootttt... A ka ZOOOOOT??? DHIMBJE HIDHERIM DHE SKA FJALE 💔💔💔💔💔💔💔
Leda Mata
Leda Mata Πριν 7 μήνες
O ca te mundesh? Me gjithe kete dhimbje o Zot pse 😭😭😭😭😭
Leda Mata
Leda Mata Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
reacton yt
reacton yt Πριν 7 μήνες
Shikoni njerez un tani jam ne amerik por une jam shume i merzitur per viktimat dhe cfare shqiptaret po vuajne.ju lutem beuni pozitiv dhe mos kini merak gjithcka do mbaroh
Albania Komedi
Albania Komedi Πριν 7 μήνες
O zot ruaji njerezit e tjer me vjen shume keq per viktimat se kuptoj ca ndodhi kshu eshte e pabesueshme 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😥
Moku Moku
Moku Moku Πριν 7 μήνες
😭😭🙏🙏🙏🙏🙏
Lendita Kelmeni
Lendita Kelmeni Πριν 7 μήνες
😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😰😭😭😭o zoti ju dimoft forcen atyne qe kan hub Familien ngushlime
R.J.EL.1989
R.J.EL.1989 Πριν 7 μήνες
hiqni numrat para emrave ju lutem.... cdo njeri eshte i vecante dhe jo numer !!!
Arnel Muca
Arnel Muca Πριν 7 μήνες
😥😥😥😥😥😥😥😥😥
dionis dionis
dionis dionis Πριν 7 μήνες
😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔💔
Semra Semra
Semra Semra Πριν 7 μήνες
Allahu krasniii pomozi im, molim teee!
Lule Lule
Lule Lule Πριν 7 μήνες
O zoti mos lejo qe tndodh termet ti je iplotfuqish amin☝
χριστός Xotzaras
χριστός Xotzaras Πριν 7 μήνες
O zot ruje Shqiperi te ludem o zot ruje Shqiperi ver duren o zot ruje Shqiperi dim
editr
editr Πριν 7 μήνες
😭
Festi Kurti
Festi Kurti Πριν 7 μήνες
😢😢
Bastrije Muharemi
Bastrije Muharemi Πριν 7 μήνες
Allahu i Shperbleftè me Graden mè te Lartè te XHENETIT AMIN 🤲😥😥😥😥😥😥😥😥😥😥🇦🇱
Επόμενο
OUTRO : The Journey
1:17
προβολές 332 010
2020: GOOD VIBE CHECK
10:54
προβολές 2 298 813
Reagime nga termeti | ABC News Albania
01:47
Lekundje termeti live në "Opinion"
00:57
προβολές 272 000
Fans Vandalized My House
10:09
προβολές 525 412
You Will Be Amazed 🔥
11:35
προβολές 424 468